Máte pocit, že vaše vymazlené e-maily zůstávají neotevřené nebo leží v doručené poště vašich odběratelů bez povšimnutí? Pokoušíte se neustále vymýšlet nové a inovativní způsoby, jak upoutat jejich pozornost? Pokud ano, můžete zvážit výhody jednoduchosti a minimalismu v návrhu e-mailu. Ačkoli se to může zdát, že si protiřečíme, někdy méně znamená více. V tomto článku prozkoumáme výhody minimalistického přístupu k návrhu e-mailu a jak vám může pomoci vytvářet lákavé a zajímavé e-maily, které si vaši odběratelé budou chtít přečíst.

Vyzkoušejte ZDARMA šablonu Minimalismus Zde : Šablona

Vyzkoušejte ZDARMA šablonu Blogreen Zde : Šablona

Získejte PRO* šablonu Spuštění Zde : Šablona

*ZDARMA pro uživatele Dragit PRO.


Výhody minimalismu v e-mailovém designu

Minimalismus je umění zjednodušovat složité prvky a destilovat je na jejich nejčistší verzi. V návrhu e-mailů to znamená odstraňování všeho zbytečného a zaměřování se na základní komponenty, které budou mít vliv na čtenáře. Zde jsou některé z výhod použití minimalismu v návrhu e-mailů:


 • Jasnější zprávy: Minimalismus pomáhá eliminovat nepořádek a rušivé prvky z e-mailu, což vám umožní vyniknout a zaměřit se na to, co je opravdu podstatné.
 • Rychlejší načítání: S méně designovými prvky bude minimalistický e-mail mít kratší dobu načtení, což je nezbytné pro zapojení čtenářů s omezenou schopností se soustředit.
 • Lepší optimalizace pro mobilní zařízení: Minimalistické návrhy jsou dobře přenositelné na mobilní zařízení, což je činí snadnějšími pro čtení a interakci na malých obrazovkách.
 • Vylepšený branding: Minimalistický e-mail může pomoci vytvořit silnou identitu vaší značky a udělat na čtenáře dlouhotrvající dojem.
 • Zvýšená čitelnost: Minimalismus podporuje používání snadno čitelných písem a barev, což činí e-maily přístupnějšími širšímu publiku.

Použitím minimalismu v e-mailovém designu můžete vytvořit vizuálně působivé e-maily, které efektivně dosáhnou vašich marketingových cílů.

8 tipů pro implementaci minimalismu v e-mailovém designu

Jste připraveni na vytvoření jednoduchého a čistého designu e-mailu? Při implementaci minimalismu existuje několik základních tipů, které je třeba mít na paměti. S heslem "méně je více" vám tyto tipy pomohou vytvořit poutavé a vizuálně atraktivní e-maily, které jsou snadno čitelné. Zde je 8 tipů, které vám pomohou začít:


 1. Předmět e-mailu: Držte se jednoduchosti a stručnosti s použitím ne více než 5-7 slov. Použijte jasnou a stručnou zprávu, která rychle komunikuje hodnotu vašeho e-mailu. Vyhněte se použití velkých písmen, nadměrné interpunkce nebo spamových slov (více o tom jak se vyhnout spamu ZDE).
 2. Rozvržení: Při experimentování s různými rozvrženími je důležité si pamatovat, že jednoduchost je klíčová. Vyhněte se chaosu a zaměřte se na jasný a jednoduchý design, který pomáhá vést pohled čtenáře k nejdůležitějším prvkům, jako je CTA.
 3. Obsah: Držte se stručnosti. Minimalismus v návrhu e-mailu znamená často stručnou a jednoduchou zprávu. Zaměřte se na nejdůležitější informace a dejte pozor na délku textu.
 4. Barvy: Držte se omezené palety barev. Příliš mnoho barev může diváka přetížit a odlákat od zprávy. Držte se několika doplňujících barev, abyste udrželi věci čisté a koherentní.
 5. Bílé prostory: Používejte dostatek bílého prostoru. Bílý prostor, také nazývaný negativní prostor, je prázdný prostor kolem prvků designu. Pomáhá vytvořit pocit rovnováhy a jasnosti v návrhu a usnadňuje divákům zaměřit se na nejdůležitější prvky (více o tom jak využít bílý prostor ZDE).
 6. Fonty: Vyberte si jeden nebo dva snadno čitelné fonty. Příliš mnoho různých fontů nebo obtížně čitelné fonty mohou vypadat přeplněně a ztížit čtení e-mailu. Držte se jednoho nebo dvou snadno čitelných fontů, které odpovídají vizuálnímu stylu vaší značky.
 7. Grafika: Používejte jednoduchou grafiku. Vyhněte se přeplněné nebo příliš složité grafice, která by mohla odvést pozornost od vaší zprávy. Pokud používáte obrázky, zvolte ty jednoduché a vysoké kvality.
 8. VKA: Vaše výzva k akci (VKA) je konečným cílem vaší e-mailové zprávy, takže je důležité, aby vynikl a byl snadno klikatelný. Použijte kontrastní barvy, větší fonty a dostatek bílého prostoru, aby upoutali pozornost na váš CTA, a ujistěte se, že je klikatelný jak na desktopu, tak na mobilních zařízeních.


!TIPY A TRIKY!: Testování je klíčovou součástí návrhu e-mailů a vždy je dobré testovat své e-maily na různých zařízeních a e-mailových klientech, aby se zajistilo, že se správně zobrazují. Testujte všechny prvky návrhu e-mailu, včetně předmětů a tlačítek pro akci, a upravujte podle potřeby, abyste dosáhli požadovaných výsledků. Pamatujte si, že krása návrhu spočívá v oku diváka, takže se nebojte experimentovat a testovat různé varianty, abyste zjistili, co funguje nejlépe pro vaše publikum. I nejlépe navržený e-mail může selhat, pokud se nesprávně zobrazí na zařízení příjemce.

Inspirujte se naší novou kolekcí minimalistických e-mailových šablon!

Zkuste hned
App screenshot

S těmito 8 tipy jste na správné cestě k vytvoření čistého a minimalistického designu e-mailu, který udělá skvělý dojem na vašem publiku. Experimentujte a testujte různé rozložení, abyste zjistili, co nejlépe funguje pro váš brand a zprávu.

Shrnutí

Minimalismus není jen designový trend, ale filozofie, kterou můžeme aplikovat na každý aspekt našeho života, včetně designu e-mailů. Můžeme dosáhnout efektivnější a výraznější komunikace s našimi příjemci tím, že udržíme věci jednoduché. Pamatujte, že méně znamená více; někdy nejsilnější zprávy vycházejí z jednoduchých návrhů. Přijetím minimalismu do vašeho designu e-mailů můžete vytvořit zapamatovatelný a angažující zážitek pro vaše předplatitele. Takže příště, když navrhujete e-mail, pamatujte na tyto principy minimalismu a sledujte, jak vaše kampaň e-mailů stoupá k úspěchu.