Možná si myslíte, že už jste dotáhli svůj e-mailing k dokonalosti, ale vaše e-maily možná budou muset ještě překonat několik mostů, aby se dostaly k vašemu publiku. Proč to tak je? S rostoucím úsilím vyhnout se spamu, bez ohledu na to, jak legitimní, profi, zábavné a upřímné jsou vaše e-mailingové snahy, můžete být odfiltrováni ještě dříve, než vaše publikum váš e-mail uvidí. Ale nebojte se; veškerá naděje není ztracena. Máme pro vás několik tipů, jak se vyhnout spamovým filtrům a zajistit, aby e-maily, na kterých jste tak tvrdě pracovali, měly nejlepší šanci oslovit vaše publikum. 


Abyste nebyli označeni jako spam, zkuste se zaměřit na následující:


1. Legitimní e-mailové seznamy

Vytvářejte své e-mailové seznamy férově a legálně. Nakupování, půjčování, prohledávání internetu nebo jiné pochybné získávání kontaktů výrazně zvyšuje šanci, že budete označeni jako spam. Nejen, že jsou všechny tyto taktiky považovány za pochybné, některé mohou být dokonce nezákonné. A pokud pochybné praktiky nejsou dostatečně odstrašující, tyto kontakty budou pravděpodobně buď mít nízkou kvalitu, nebo je vaše e-maily prostě nebudou zajímat. A investovat čas a/nebo peníze do něčeho s minimální nebo žádnou návratností investic se jednoduše nevyplatí. 

Pokud si nevytvoříte vlastní e-mailové seznamy s kontakty, které se dobrovolně přihlásí do vašeho seznamu, je pravděpodobnější, že se stanete obětí spamových pastí. Spamové pasti jsou vytvořené e-mailové adresy (nebo neaktivní adresy) používané k zachycení spammerů; na první pohled vypadají jako reálné osoby/instituce, ale ve skutečnosti jimi nejsou. Protože nikdy nekomunikují a nemohou se přihlásit k odběru, každý e-mail, který jim pošlete, bude automaticky označen jako spam. Pokud tedy dodržujete pravidla a máte aktualizované a skutečné (popsané níže) e-mailové kontakty, je mnohem pravděpodobnější, že se těmto pastím vyhnete. 

!TIPY A TRIKY!: Osobně spravujte své e-mailové seznamy, zaměřte se na získání povolení od vašich kontaktů tím, že je necháte přihlásit se k odběru s jedním či dvojitým ověřením (příklady níže) k vašemu emailingu. Také jim umožněte se kdykoli odhlásit. 


2. Aktualizovaný seznam e-mailů

Průběžně aktualizovat seznam kontaktů je celkově skvělý nápad. Pokud posíláte e-mailové účty, které se znovu a znovu vracejí jako nedoručené, což znamená, že adresy jsou zavřené, neplatné nebo neexistující, může to poškodit vaši pověst. Také dávejte pozor, při odesílání e-mailů na dlouho opuštěné adresy se zvyšuje pravděpodobnost, že upadnete do výše uvedených spamových pastí.

!TIPY A TRIKY!: Chcete-li zaktualizovat svůj seznam a vytřídit neaktivní odběratele extra rychle, můžete považovat odběratele, kteří neotevřeli vaše e-maily déle než 6 měsíců, za neaktivní. Podrobnějším přístupem je postupná úprava frekvence e-mailů, které jim posíláte, a na závěr odeslání e-mailu pro opětovné přihlášení k odběru. Odeberte jejich adresy, pokud se e-maily vracejí zpět nebo nefungují natolik, abyste své odběratele znovu zaktivnili.


3. Solidní marketingová strategie a segmentace

Vědět, proč své e-maily posíláte a komu je posíláte, je zásadní. Abyste pochopili PROČ, zaměřte se na vybudování pevné marketingové strategie. To je článek sám o sobě (a nepochybně jím brzy bude), ale abychom si uvedl základy: je potřeba poskytnout hodnotu svému publiku a vyzvat jej k akci. Bez ohledu na to, na jaký typ e-mailu se zaměříte, pokud zůstanete pro své publikum hodnotní a zaujmete je, víte, co děláte a máte na čem stavět. Chcete-li porozumět KDO, dobře se zaměřte na segmentaci kontaktů a zacilte na každé segmentované publikum pomocí správně vybraného obsahu. Toto je dobré z mnoha důvodů, a to i pro ochranu před spamovými filtry. Spamové filtry odfiltrují nevyžádané a podezřelé hromadné e-maily a zabraňují jim dostat se do doručené pošty. K odfiltrování e-mailů mohou použít ty nejmenší detaily. Vymazlané e-maily s osobním přístupem zvýší pravděpodobnost, že nebudete považováni za spam. Více o segmentaci se dozvíte například v jednom z našich starších článků, ZDE.


4. Profesionální odesílatel a předmět

První informace, která se zobrazí, když váš e-mail dosáhne svého cíle, je jméno odesílatele a předmět. Více než 40 % čtenářů označuje e-maily jako spam pouze při pohledu na jméno odesílatele. (Litmus, 2016) Nejlepší nápad je použít název vaší společnosti nebo osobního jména. Pokud jde o předmět, 69 % příjemců e-mailů označí e-maily jako spam hned po přečtení předmětu. (Invesp, 2021) Předmět je něco, co zdůrazňujeme v mnoha našich článcích; je to jedna z prvních věcí, které vaše publikum uvidí, a proto je pro váš e-mail zásadní. Tentokrát ale budeme s naším doporučením ještě přísnější. I když to může vypadat roztomile, zábavně a neodolatelně, pokud opravdu chcete být extra opatrní a vyhnout se spamovým filtrům, zaměřte se na těchto pár jednoduchých tipů a omezte nebo zabraňte používání:

 • předmět psaný pouze velkými písmeny
 • vykřičníky
 • slova evokující spam (POMOC, ZÁZRAK, VÍTĚZ, SPOKOJENOST ZARUČENA)


Vytvořte si své vlastní e-maily pro přihlášení a odhlášení k odběru!

Začněte hned
App screenshot


5. Osvědčené postupy pro design a obsah

Vždy se můžete podívat na naše články zaměřené na e-mailový obsah a design, abyste povznesly své e-maily na vyšší úroveň. Chcete-li nějaké základy, od kterých se odpíchnout abyste se vyhnuli spamovým filtrům, při tvorbě e-mailů, zvažte těchto pár tipů co ANO a co NE: 

NE

 • NEpoužívejte přílohy (často se používají k odesílání virů).
 • NEvkládejte vida nebo media (některé platformy neumožňují jejich přehrávání).
 • NEzapomeňte opravit rozbité a nekompletní tagy.
 • NEpoužívejte nesprávnou gramatiku a pravopis (80 % všech respondentů považuje pravopisné a gramatické chyby za nepřijatelné Radicati Group, 2014-2018). 
 • NEpoužívejte velké obrázky (mohou se načítat příliš pomalu nebo se nenačíst vůbec).

ANO

 • ANO přímočarým e-mailům; s větší pravděpodobností si je odběratelé přečtou. 
 • ANO vyváženému emailu s přiměřeným množstvím designových prvků.
 • ANO zahrnutí alternativního textu (pokud se něco nenačte, alespoň je vidět, co tam bylo).
 • ANO zaměření se na přidanou hodnotu a výzvu-k-akci; angažované publikum je nejlepší.
 • ANO umožnění svému publiku zobrazit e-mail v prohlížeči, pokud se nezobrazuje správně.


6. Know Your Data

Abyste zajistili, že se z toho, co odešlete, nestane spam, je nejlepší sledovat vše, co můžete, a získat všechna data, která můžete získat. To je například:

 • pověsti IP vašeho odesílatele,
 • změny zákonů a jiných zásad (např. CAN-SPAMu),
 • chování poskytovatelů internetových služeb,
 • technologie filtrování spamu,
 • doručitelnost e-mailu (lze otestovat online nástroji).

Abychom to shrnuli

Abyste předešli tomu, že vaše e-maily budou filtrovány jako spam, musíte zvážit několik aspektů. Na jedné straně musíte zajistit, aby se vaše e-maily dostaly k vašemu publiku v té nejvyšší kvalitě, od vašeho jména a předmětu, přes kvalitní funkční e-mailový design a obsah až po možnost odhlášení odběru v každém e-mailu. Na druhou stranu je potřeba sledovat vše, co se v rozsáhlém světě filtrování spamu děje. Sledujte zejména spamové filtry, spamové pasti, pravidla a předpisy pro spam a jakékoli aktualizace o nových programech nebo zásadách, které poskytovatelé internetových služeb používají k filtrování nevyžádaných e-mailů. V neposlední řadě musíte aktualizovat své e-mailové seznamy, abyste zajistili, že vaše publikum bude aktivní a ochotné nadále přijímat vaše e-maily. Dodržujte proto pravidla, buďte přímí, osobní a poutaví a sledujte novinky, ať nezůstanete pozadu.