Právě jste vytvořili svou první e-mailovou kampaň, plánujete ji, nebo jste dokončili a rozeslali několik svých e-mailových šablon, ale nic nenese požadované ovoce v podobě návratnosti investic? Ptáte se, co se mohlo pokazit? Chcete vědět, co by vám mohlo pomoci vytvořit e-mailovou strategii, která vám přinese více potenciálních klientů a kliknutí? Právě na to se zaměříme v tomto článku. Ukážeme chyby, které mohou způsobit, že jsou vaše e-mailové šablony propadák. Podělíme se o cenné tipy, které vám pomohou zlepšit váš e-mailing. A ukážeme vám výhody našeho nástroje pro tvorbu e-mailů Dragit! A na konci vaši tvrdou práci odměníme skvělým kontrolním seznamem. 

8 chyb: ANO a NE e-mailového designu


1. NEVZHLEDNÝ 

NE 

 • Příliš mnoho textu -> Čtenáři jsou přehlceni a nedostanou se tak ke konci a hlavně k VKA (výzvě k akci), které chcete, aby dosáhli.
 • Příliš mnoho designových prvků -> Čtenáře zaplavuje příliš mnoho podnětů (obrázky, loga, barvy). 
 • Nudné designové prvky -> Obsah šablony e-mailu musí posloužit svému účelu. Pokud toho prvky, jako jsou obrázky, nedosáhnou, negativně to ovlivní celkový design. 

ANO 

 • Jasný účelový text -> Jen tolik textu, aby zaujal čtenáře, ale používá se s jasným cílem/účelem. Přečtěte si ho, minimalizujte ho a přečtěte si ho ještě jednou. Zaměřte se na to, aby byl dostatečně stručný, ale dostatečně jasný. Hlavní je, aby vám bylo rozumět. 
 • Poutavé designové prvky -> E-mailová šablona není kompletní bez alespoň minimálních designových prvků, jako jsou fonty nebo loga. Používejte je moudře; jsou tu, aby čtenáře zaujaly a vedly – kvalita nad kvantitou. Méně je více.

Získejte PRO Time Stops - Newsletter šablonu ZDE. ZDARMA pro uživatele Dragit Pro.


2. CHAOTICKÝ

NE 

 • Chaotický -> Čtenáři jsou ztraceni. Nevědí, na co se dívat dřív nebo co hledat. Může za to být zodpovědný text nebo obrázky nebo celková struktura e-mailu. Nezapomeňte; chaotická mysl říká NE.
 • Uspěchaný a/nebo nedbalý -> Čtenáři si všimnou, že e-mail byl vytvořen si minimálním časem, úsilím nebo obojím (ale můžete ušetřit čas s naším e-mailovým editorem Dragit a tvořte e-mailové šablony během několika minut!). 

ANO 

 • Uspořádaný e-mail, který vede -> Vaši čtenáři se mohou orientovat ve vašem e-mailu. Cesta shora dolů je přímočará; proto lze dosáhnout požadovaného výsledku e-mailu.  
 • Promyšlený -> Šablona e-mailu je vytvořena dle daného plánu, krok za krokem, který na sebe navazuje a vytváří stabilní a přehlednou strukturu. Tomu delegujte dostatečné množství času a ujistěte se, že jste udělali maximum.

Vyzkoušejte šablonu "Green is the New Black" - zdarma ZDE.


3. PASIVNÍ

NE 

 • Nejasný cíl -> Čtenáři si uvědomí, že jste při vytváření e-mailové strategie neznali svůj cíl. Pokud nevidíte, čeho chcete dosáhnout, tak toho jen těžko dosáhnete. O své potenciální klienty přijdete stejně rychle, jak rychle ztratíte svůj cíl. 
 • Žádná/nevýrazná výzva k akci -> Čtenáři očekávají, že přečtením vašeho e-mailu něco získají, a vy doufáte, že něco získáte od nich. Pokud vaše prvky výzvy k akci nejsou jasné a nejsou vysoce kontrastní, klienti se k nim zřídka nedostanou. 

ANO 

 • Účelový obsah -> Vše, co je vloženo do vašeho e-mailu, slouží danému účelu. Účel může být tak nepatrný jako „aby e-mail vypadal hezky“ a nebo tak významný jako „dostat čtenáře k nákupu“. Je potřeba vědět, jaký je váš požadovaný výsledek, abyste ho dosáhli.
 • Silná výzva k akci -> Výzva k akci je sama o sobě silným prohlášením. Použijte designové/obsahové prvky, aby bylo prohlášení ještě výraznější: kontrastní barva, tučný krátký přímočarý text a přesné a smysluplné umístění v šabloně e-mailu.

Vyzkoušejte šablonu "Street Wear" - zdarma ZDE.


4. NERESPONZIVNÍ 

NE 

 • Pouze PC layout -> Čtenáři v dnešní době nejvíce sahají po svých mobilních zařízeních, konkrétně po chytrých telefonech. Zaměřit se pouze na jedno statické rozložení e-mailů, které je v podstatě jen pro PC, není dobrý přístup.


ANO 

 • Responzivní e-mailová šablona—> Zaměřte se na vytváření responzivních e-mailových šablon, které budou vyhovovat většině nejvíce využívaných zařízení. Nebo použijte nástroj pro tvorbu e-mailů, jako je Dragit, kde můžete rychle a efektivně zkontrolovat a upravit různé velikosti obrazovek. 

Vyzkoušejte šablonu "Kino Lino" - zdarma ZDE.


5. NEČITELNÝ

NO 

 • Nečitelné písmo -> Čtenáři musí být schopni PŘEČÍST vaše e-maily. Pokud používáte příliš malé, rozmazané nebo přeplácané fonty, které se nedají přečíst, je čas na změnu.
 • Nevýrazné nebo komplikované fonty -> Čtenáři musí být schopni číst vaše e-maily plynule. Pokud jsou vaše fonty příliš bláznivé nebo příliš obyčejné, může to kohokoli odradit od čtení vašich e-mailů. Totéž platí pro barvy. Pokud jsou vaše barvy příliš křiklavé nebo příliš fádní, mohou se vaši čtenáři rychleji unavit a ztratit zájem. 
 • Použití nejednotných fontů -> Čtenáři jsou zvyklí používat své preferované prohlížeče a zařízení. Takže vás čekají trable, pokud na nich fonty, které používáte, nejsou k dispozici nebo vypadají úplně jinak. 

ANO 

 • Čitelné kreativní fonty -> Základem je najít rovnováhu mezi kreativitou a čitelností. K ideálnímu párování písem je potřeba rovnováha. Do začátku je párování dvou písem, kdy jedno je bezpatkové a jedno patkové, ideální. 
 • Kontrastní přehledné fonty -> Použijte kontrastní barvy, abyste zajistili elegantní vzhled a plynulé čtení. Použijte různé fonty, velikosti a váhu, abyste zajistili, že vše bude snadno rozeznatelné a tudíž získá požadovanou pozornost.
 • Jednotné fonty -> Používejte fonty, které budou, s nejvyšší pravděpodobnostní, jednotná u většiny prohlížečů a zařízení. Používejte fonty, na které se můžete spolehnout. Pokud nevíte, kde začít, zde na Dragitu máme více než 1000 fontů, ze kterých si můžete vybrat!

Získejte PRO Print - Newsletter šablonu ZDE. ZDARMA pro uživatele Dragit Pro.

!TIPY A TRIKY!: Je důležité zvážit, co znamená použití systémových fontů vs. webových fontů. Systémové fonty jsou obvykle již dostupné na většině zařízení bez potřeby stahování. Proto je bezpečnější je používat, abyste zajistili, že budou pro většinu čtenářů vypadat stejně. Na druhou stranu webové fonty nejsou ve výchozím nastavení nainstalovány. Mohou být užitečné pro kreativnější aspekty, jako jsou loga, ale měli byste být při jejich používání ve svých e-mailech opatrnější (nebo zvážit jejich použití jako součást obrázku). Více o fontech a jejich použití se dozvíte v našem článku ZDE!


6. ÚNAVNÝ

NE 

 • Design trvá dlouho -> Věnovat příliš mnoho času navrhování může znít, jako byste vynaložili velké úsilí. Což by mělo logicky vést k nejlepšímu e-mailu. Ale ve skutečnosti to může být naprostý opak. 
 • Design stojí moc peněz -> Když trávíte více času, znamená to více peněz. Navíc vás hledání dokonalých designových prvků a nástrojů může stát jmění.

ANO

 • Efektivní -> Při navrhování e-mailových šablon, stejně jako v jakémkoli jiném projektu, je nezbytné být co nejefektivnější. Vyvažte svůj čas pomocí online tipů, předem připravených šablon a dalších designových prvků. Nebo vytvořte prvky, které můžete použít během své designové cesty. Většinu jsme pro vás u nás v Dragitu připravili, takže šup k designování rychle a bez starostí. 
 • Stojí to za to -> Než začnete a utratíte peníze, udělejte si průzkum. Vyzkoušejte si, co je pro vás na internetu k dispozici zdarma nebo doslova za haléře, a možná budete překvapeni. Utrácení stovek dolarů už je minulostí. Například v Dragitu se zaměřujeme na vytváření šablon s designovými prvky (obrázky, loga atd.), které jsou připravené a hned k použití bez příplatku.7. NEOSOBNÍ

NE 

 • Vytváření příliš obecných e-mailů -> Čtenáři nejsou hejno identických nápadů a preferencí. Jednotlivci se mohou výrazně lišit. Vytváření velmi obecných e-mailů může vést k tomu, že se budete pro klienta pomalu měnit ve spam.
 • Nesoustředění se na branding -> Čtenáři často naslouchají své emoce a rádi si budují vztah se svými oblíbenými značkami. Pokud se nezaměříte na svůj branding, budete mnohem pravděpodobněji zapomenuti. 

ANO 

 • Vytváření osobnějších a segmentovaných e-mailů-> Zaměření na personalizaci a vytváření e-mailů, které reagují na to, jak s vámi čtenáři v minulosti komunikovali. Vytváření e-mailů, které oslovují klienty jménem. Vytváření e-mailů na základě dobře provedené segmentace. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si o segmentaci v našem předchozím článku ZDE .
 • Vytváření jasného a konzistentního brandingu -> Branding je to, kým jste jako společnost. Vytvořte si svá přesvědčení, jazyk a postoj k paletě barev a písmům. Čím jasnější je vaše představa o sobě, tím lépe ji můžete nechat zazářit ve vašich e-mailových šablonách. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si o brandingu v našem článku ZDE .

Vyzkoušejte šablonu "Escape Room" - zdarma ZDE.


8. NEVHODNÝ

NE 

 • Porušování pravidel, která se NESMÍ porušovat -> Čtenáři jsou lidské bytosti a mají svá práva. Při navrhování můžeme o bourání zažitých pravidel mluvit pozitivně. Ale pokud jde o určité aspekty, prioritou MUSÍ být vytvoření zdravého a bezpečného prostředí pro naše čtenáře. 

ANO 

 • Vytvoření bezpečného a vyhovujícího e-mailu -> Zacílením na aspekty, jako je důležitost sekce „ODHLÁSIT SE“ v zápatí pomáháte rozvíjejte spravedlivé a bezpečné prostředí pro čtenáře a právně nezávadné a vyhovující pro vaši společnost.

!TIPY A TRIKY!: Pokud si nejste jisti, co všechno musíte zahrnout, můžete použít tento jednoduchý trik. Podívejte se na předpřipravené e-mailové šablony, jejich autoři vše vymysleli za vás! Stejně jako jsme to udělali v našich bezplatných e-mailových šablonách ZDE pro referenci.

Checklist zdarma: 10 tipů, které vám pomohou správně navrhnout e-mail!

Stáhnout nyní
App screenshot