V dnešním rychlém digitálním světě stále platí, že e-mailový marketing je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak získat konverze a generovat příjmy. Ale pojďme si to připustit - s přeplněnými schránkami s propagačními zprávami může nějakou dobu trvat, než získáte pozornost potenciálních zákazníků a motivujete je k akci. A právě zde přichází do hry design e-mailů a užitečné tipy, které pro vás máme! Vytváření vizuálně působivých a přesvědčivých e-mailů je klíčové pro vyniknutí v moři propagačního obsahu a pro zvýšení konverzí. A jaká je tajná přísada, která vaše e-maily udělá naprosto neodolatelnými? Ano, tipli jste to - vytvoření pocitu naléhavosti! Vytvořením nabídky s omezeným časem nebo počtem kusů můžete podpořit své příjemce k rychlejšímu jednání a zvýšit pravděpodobnost konverze rychleji, než stihnete říct “cink-cink". Tento článek se zaměří na psychologii marketingu založeného na naléhavosti a poskytne praktické tipy a příklady z praxe, pro začlenění této strategie do designu vašich e-mailů. Tak si připravte šálek kávy (nebo váš oblíbený nápoj) a pojďme se naučit některé skvělé taktiky designu e-mailů, které přesvědčí vaše odběratele ke kliknutí na tlačítko "Koupit nyní" rychleji, než se řekne švec!

Důležité body pro pochopení psychologie naléhavosti

Aby byl v e-mailovém designu vytvořen účinný a autentický pocit naléhavosti, je nezbytné porozumět psychologii této strategie. Zde jsou některé klíčové body, které je třeba mít na paměti:

 • Naléhavost je psychologický spouštěč, který využívá strachu z promeškání (FOMO) a touhy jednat rychle.
 • Naléhavost lze vytvořit různými způsoby, jako například nabízením slev na omezenou dobu, zdůrazňováním omezené dostupnosti nebo použitím odpočítávacích časovačů.
 • Naléhavost je zakořeněna v lidském rozhodování, kde lidé váží potenciální přínosy proti potenciálním nákladům, včetně nákladů na nečinnost.
 • Naléhavost by neměla být používána jako manipulativní taktika k nucení lidí, aby jednali; měla by být používána autentickým, transparentním způsobem a poskytovat hodnotu pro příjemce.

Vyzkoušejte ZDARMA šablonu Denní nabídka Zde : Šablona

Vyzkoušejte ZDARMA šablonu Časově omezeno Zde : Šablona

Získejte PRO* šablonu Poslední kusy Zde : Šablona

*ZDARMA pro uživatele Dragit PRO.

Porozumění psychologii naléhavosti vám umožní účinně začlenit tuto strategii do vašeho e-mailového designu a zvýšit konverze. Následující část bude zkoumat praktické tipy pro vytváření pocitu naléhavosti v e-mailovém designu.

Tipy pro vytváření pocitu naléhavosti v e-mailovém designu

Vytváření pocitu naléhavosti v e-mailovém designu podněcuje příjemce k rychlému jednání. Zde jsou některé tipy pro začlenění naléhavosti do vašeho e-mailového designu k zvýšení konverzí:


 1. Použijte lákavý předmět a titulek: Váš předmět a titulek jsou první věci, které příjemci vidí v jejich doručené poště. Použijte tyto prvky k vytvoření pocitu naléhavosti tím, že zdůrazníte nabídky, které jsou časově omezené nebo mají omezené množství. Například "24-hodinový výprodej: Ušetřete nyní 50%!”
 2. Evokujte exkluzivitu: Vzácnost je silný motivátor, který může vytvořit pocit naléhavosti. Použijte nabídky omezeného času, upozornění na nízkou dostupnost nebo odpočítávací časovače k tomu, aby sdělili, že nabídka nebude k dispozici navždy. Například "Zbývá pouze 5ks! Nemeškejte a objednejte ihned!”
 3. Jasná a stručná VKA tlačítka: Vaše tlačítko výzvy k akci by mělo být snadno viditelné a srozumitelné. Použijte akční jazyk, který podněcuje příjemce k rychlému jednání. Například "Získejte svou slevu nyní" nebo "Kupujte, než bude pozdě!”. Chcete se dozvědět více o tvorbě perfektního tlačítka výzvy k akci? Navštivte náš článek ZDE!
 4. Použijte barvu, typografii a obrázky: Barvy a typografie mohou vytvořit pocit naléhavosti a motivovat k jednání. Červená, oranžová a žlutá se často používají v marketingu založeném na naléhavosti, protože upoutávají pozornost a jsou spojeny s naléhavostí. Tučná typografie a obrazové prvky také mohou vytvořit pocit naléhavosti a podnítit k akci.
 5. Naléhavost jako doplněk: Naléhavost by měla být v souladu s účelem vašeho e-mailu. Například pokud propagujete omezený časový výprodej, naléhavost by se měla zaměřit na prodej místo vedlejší zprávy nebo výzvy k akci.

Tím, že do svého e-mailového designu zahrnete tyto taktiky, můžete vytvořit pocit naléhavosti, který motivuje příjemce k rychlému jednání. Následující část se bude zabývat osvědčenými postupy pro vyvážení naléhavosti a autentičnosti ve vašem e-mailovém designu.

Osvědčené postupy pro vyvážení naléhavosti a autentičnosti v e-mailovém designu

Zatímco vytváření pocitu naléhavosti může být účinné, vyvážení této strategie s autentičností je klíčové. Zde jsou některé osvědčené postupy pro vyvážení naléhavosti a autentičnosti ve vašem e-mailovém designu:


 1. Zůstaňte věrní své značce: Váš e-mailový design by měl být v souladu s vaší značkou a celkovou marketingovou strategií. Použijte barvy, typografii a obrázky vaší značky k předání pocitu naléhavosti způsobem, který je autentický a odpovídá značce. Chcete se dozvědět více o brandingu? Navštivte náš článek ZDE!
 2. Buďte transparentní: Nepokoušejte se manipulovat příjemce k jednání falešným vytvářením naléhavosti. Namísto toho buďte transparentní ohledně omezené dostupnosti nebo časově citlivé povahy vaší nabídky.
 3. Vytvářejte hodnotu: Naléhavost by ve vašem e-mailovém designu měla přinášet příjemci hodnotu. Zvýrazněte výhody rychlého jednání, jako jsou slevy, exkluzivní přístup nebo nabídky s omezeným časem.
 4. Používejte naléhavost šetrně: Pokud každý e-mail, který odešlete, vytváří pocit naléhavosti, může to rychle být ohrané. Používejte naléhavost strategicky a pouze tehdy, když to souhlasí s vašimi marketingovými cíli.
 5. Testujte a optimalizujte: Stejně jako u jakékoli marketingové strategie je testování a optimalizace vašeho urgentního designu klíčová. Experimentujte s různými taktikami, zprávami a designovými prvky, abyste zjistili, co nejlépe rezonuje s vaší cílovou skupinou.

Inspirujte se naší novou kolekcí urgentních e-mailových šablon!

Zkuste hned
App screenshot

Vyvážením naléhavosti s autenticitou můžete vytvořit e-mailové designy, které motivují příjemce k akci, zatímco zůstanou věrni vaší značce a poskytují přidanou hodnotu příjemci. Začleněním naléhavosti do vašeho e-mailového designu můžete dosáhnout vysokých konverzí a vašich marketingových cílů.

Shrnutí

Vítejte na konci! Doufáme, že jste plní energie a připraveni na svou další profi e-mailovou kampaň! Nyní víte, že vytváření pocitu naléhavosti ve vašem e-mailovém designu je mocným nástrojem pro zvyšování konverzí a vytváření trvalého dojmu na vaši cílovou skupinu. Ale buďme upřímní, je to také zábava! Od vytváření krátkých, chytlavých předmětů, které přimějí vaše příjemce zadržet dech v očekávání, až po používání barev, fontů a obrazových prvků k vyjádření toho důležitého pocitu naléhavosti, existuje mnoho kreativních způsobů, jak udělat e-maily zajímavějšími. Jen nezapomeňte, neberte to příliš vážně! Vyvážení naléhavosti s autenticitou a transparentností je klíčové pro budování důvěry a rozvíjení dlouhodobých vztahů s vaší cílovou skupinou. Tak mějte svou značku vždy v mysli, buďte upřímní ohledně naléhavosti a vždy poskytujte přidanou hodnotu svým příjemcům. S těmito tipy a triky v malíku se budete ubírat cestou tou pravou vytváření e-mailových designů, které jsou naléhavé, autentické a jedinečně vaše. Takže jděte a vytvářejte skvělé e-maily, které položí vaše předplatitele na lopatky!