Vítejte v budoucnosti emailového marketingu – světě, kde se videa stávají novými hvězdami e-mailové schránky. V digitálním věku procházejí e-maily proměnou díky nástupu video obsahu. Místo klasického textu si představte zprávy, které ožívají pohyblivými obrazy a zvukem. Připravte se na svět video e-mailů a objevte, jak tento trend může přetvářet vaše marketingové strategie.

V době, kdy jsou e-mailové schránky zahlcené a pozornost lidí krátká, je důležité vyčnívat z davu. Video e-maily nabízejí jedinečný způsob, jak upoutat pozornost a vizuálně vyprávět vaše příběhy. V tomto článku prozkoumáme důležitost video e-mailů, od jejich výhod až po možné výzvy. Navíc poskytneme praktické tipy, jak efektivně začlenit videa do vašich e-mailových kampaní. Takže se připravte na objevování budoucnosti e-mailového marketingu skrze objektiv video obsahu – vzrušující cestu, která může posunout zapojení a konverze na novou úroveň!

Výhody video e-mailů

Video e-maily jsou mnohem víc než jen výstřední trend – nabízejí celou řadu přesvědčivých výhod, které mohou výrazně posílit vaše úsilí v oblasti e-mailového marketingu. Podívejme se blíže na to, jak začlenění videí do vašich e-mailů může transformovat vaše kampaně:

 • Vyšší zapojení: Videa dokáží upoutat vaše publikum a udržet jejich zájem. S pohyblivými obrázky, dynamickými vizuály a zvukem můžete sdělit svou zprávu způsobem, který rezonuje s publikem a udržuje pozornost.
 • Zvýšené poměry kliknutí (CTR): Zařazení mini-videa nebo GIFu do vašeho e-mailu může lákat příjemce ke kliknutí, což vede k vyšším poměrům kliknutí. Dobře umístěné video může vzbudit zvědavost a vést k návštěvám vašeho webu nebo cílové stránky.
 • Zvýšená zapamatovatelnost: Vizuální obsah má tendenci lépe zůstávat v mysli lidí než text. Začlenění videí do vašich e-mailů může pomoci vaší značce lépe uvíznout v paměti odběratelů.
 • Lepší předání informací: Videa vám umožňují prezentovat složité myšlenky jednoduchým a poutavým způsobem. To vede k lepšímu porozumění a uchování informací, což usnadňuje vašemu publiku chápat vaše nabídky.
 • Osobnější: Videa vám umožňují přidat tvář a hlas vaší značce, vytvářet silnější a osobnější spojení s vaším publikem. To může podpořit důvěru a autenticitu, což jsou základní složky účinného marketingu.
 • Představení produktů a služeb: Video e-maily poskytují vynikající platformu k představení vašich produktů nebo služeb. Ať už jde o demo, návod nebo zákaznickou referenci, videa živě zobrazují to, co můžete nabídnout.
 • Přívětivé pro mobily: Video e-maily oslovují publikum za běhu dění. Videa lze snadno zobrazit na chytrých telefonech, zajistíte tak, že vaše zpráva dosáhne příjemců, ať jsou kdekoli.

Následující sekce se zabývá praktickými tipy pro tvorbu poutavých video e-mailů, které rezonují s vaším publikem a přinášejí výsledky. Připravte se využít potenciál této dynamické strategie e-mailového marketingu!

Překonání výzev a nejlepší postupy

Přestože video e-maily nabízejí obrovský potenciál, existují některé výzvy, které je třeba překonat. Dodržováním nejlepších postupů můžete maximalizovat výhody tohoto dynamického média. Zjistěte, jak překonat běžné překážky a zajistit, aby vaše video e-maily zazářily:

 • Doručitelnost: Některé e-mailové klienty možná nezobrazí videa přímo. Aby se vaše videa dostala k vašemu publiku, použijte miniatury videa a poskytněte jasnou výzvu k akci (VKA) na sledování videa na vašem webu nebo na vyhrazené cílové stránce.
 • Délka videa: Držte svá videa stručná a k věci. Mějte na mysli délku, která udrží pozornost bez toho, aby vaše publikum přehltilo. Kratší videa (30-60 sekund) často lépe fungují při předávání vaší zprávy.
 • Zvažte autoplay: I když se videa s automatickým přehráváním mohou chytit pozornost, mohou příjemce překvapit nebo naštvat. Zvolte poutavou miniaturu videa, která naláká diváky ke kliknutí a sledování.
 • Přístupnost: Ujistěte se, že vaše videa jsou přístupná všem, včetně lidí se zdravotním postižením. Poskytněte titulky, podtitulky nebo přepisy, aby váš obsah byl inkluzivní a cenný pro širší spektrum diváků.
 • Důležitost kvality: Vysoká kvalita videí působí pozitivně na vaši značku. Investujte do kvalitního vybavení, osvětlení a zvuku, abyste přinesli profesionální a zajímavý zážitek ze sledování.
 • Jasná zpráva: Vaše video by mělo mít jasný účel a zprávu. Vytvořte stručný scénář, který efektivně přenese vaše klíčové body, s ohledem na upoutání pozornosti diváků.
 • A/B Testování: Pro optimalizaci výsledků experimentujte s různými formáty videí, VKA a umístěními. A/B testování vám může pomoci identifikovat, co rezonuje nejlépe s vaším publikem.
 • Optimalizace pro mobily: Vzhledem k rozšířenosti mobilního používání se ujistěte, že vaše videa jsou optimalizovaná pro mobilní zařízení a rychle se načítají na různých zařízeních a velikostech obrazovek.

Když se postavíte těmto výzvám a začleníte osvědčené postupy, můžete naplno využít potenciál video e-mailů pro vytvoření spojení, zaujetí a inspiraci k akci. Následující část se zaměřuje na technické stránky začleňování videí do vašich e-mailových kampaní, což zajišťuje hladkou integraci a fascinující zážitek pro vaše diváky.

Nástroje a technologie

Budete potřebovat správné nástroje a technologie, abyste mohli přinést kouzlo video e-mailů do reality. Zde je rychlý pohled na to, co potřebujete a jak na to:

 • Platformy pro hostování videí: Vyberte si spolehlivou platformu pro hostování videí, jako je YouTube, Vimeo nebo třeba Wistia, abyste mohli nahrávat a ukládat svá videa. Tyto platformy poskytují snadné možnosti pro vkládání videí a zajistí, že se vaše videa hladce načítají na různých zařízeních.
 • Vkládání videí: Většina e-mailových klientů nepodporuje přímo vložená videa. Namísto toho vytvořte lákavou miniaturu videa s tlačítkem přehrávání, které odkazuje na hostované video. Po kliknutí přesměrovává příjemce na cílovou stránku, kde si mohou prohlédnout celé video.
 • GIFY a kinemagrafy: Pokud se vám zdá přímá integrace videa obtížná, zvažte použití GIFů nebo kinemagrafů. Tyto krátké smyčkové animace mohou efektivně přenést vaši zprávu bez závislosti na přehrávání videa.
 • Interaktivní prvky: Posuňte zapojení o krok dál přidáním interaktivních prvků. Přidejte do vašich videí tlačítka, ankety nebo kvízy, aby diváci byli povzbuzeni k interakci a účasti.
 • Cílové stránky pro videa: Vytvořte vyhrazené cílové stránky pro svá videa, které umožní divákům sledovat videa bez rušení. To také poskytuje příležitost zahrnout další informace, výzvy k akci a relevantní odkazy.
 • Nástroje pro úpravu e-mailů: Využijte nástroje pro úpravu e-mailů, které nabízejí funkce pro integraci videí. Tyto nástroje zjednodušují přidávání videí do vašich e-mailů, zajišťující kompatibilitu a zlepšují celkový design.
 • Analýzy a sledování: Monitorujte výkonnost svých video e-mailů pomocí analýz. Sledujte metriky, jako jsou míry otevření, míry prokliku a zapojení, abyste porozuměli tomu, jak vaše publikum reaguje na video obsah.

S neustálým vývojem se mohou objevit nové nástroje a technologie, které usnadní integraci video e-mailů. Experimentujte, přizpůsobte se a buďte v obraze, abyste plně využili schopností video e-mailů ve své marketingové strategii. V poslední sekci završíme naši průzkumnou cestu a zanecháme vás s praktickými nápady, abyste se mohli vydat na svou cestu s video e-maily.

Vyzkoušejte naše nejnovější e-mailové šablony!

Zkusit nyní
App screenshot


Budoucnost trendů a inovací v e-mailovém marketingu

Když se díváme na obzor e-mailového marketingu, je zřejmé, že svět video e-mailů je plný vzrušujících možností. Zde jsou některé nové trendy a inovace, které mají formovat budoucnost kampaní s video e-maily:

 • Nový level personalizace: Budoucnost slibuje hyper-personalizovaný video obsah. Představte si, že dostanete e-mail, který vás oslovi jménem a obsahuje na míru šité video na základě vašich preferencí a chování. Pokroky v analýze dat a umělé inteligenci takové personalizované zážitky učiní dosažitelnějšími.
 • Interaktivní nákupní video: Spojením síly videa s e-commerce jsou interaktivní nákupní videa připravena zcela proměnit náš způsob online nakupování. Diváci mohou jednoduše kliknout na produkty ve videu a okamžitě nakoupit, čímž se e-mail stává virtuálním nákupním zážitkem.
 • Videa ve 360°: Přeneste diváky do úchvatných světů, nechte je zkoumat prostředí a příběhy z různých úhlů. Tato technologie může mít zvlášť velký vliv na odvětví cestování, nemovitostí a zábavy.
 • Integrace rozšířené reality (AR): Prvky rozšířené reality mohou poskytnout fascinující a interaktivní zážitky. Představte si, že si zkoušíte virtuální oblečení, umísťujete nábytek do obývacího pokoje nebo si prohlížíte produkty v pohodlí domova, a to vše v rámci e-mailu.
 • Video série a příběhy: Marketéři budou stále více využívat video série a epizodický obsah k zapojení svého publika. Stejně jako v poutavém televizním pořadu budou diváci netrpělivě očekávat každou novou část vaší video e-mailové kampaně.
 • Vylepšená analýza: Pokročilé nástroje pro analýzu poskytnou hlubší informace o tom, jak diváci interagují s vašimi videy. Od sledování, které části videa jsou oblíbené, po měření emocí diváků, tyto poznatky budou zlepšovat váš strategii a posilovat interakci s diváky.
 • Vytváření videa s AI: Technologie poháněné umělou inteligencí zjednoduší a urychlí tvorbu videa. Automatizované nástroje pro generování videí umožní marketérům rychle vytvářet dynamický video obsah bez rozsáhlých technických dovedností.
 • Bezproblémová integrace s e-mailovými editory: Editory e-mailů se budou i nadále vyvíjet, bezproblémově budou integrovat obsah bez složitého kódování. Tato přístupnost umožní marketérům snadno začlenit videa do svých kampaní.
 • Nepřetržitá inovace: Krajina video e-mailového marketingu se bude rychle vyvíjet, představí tak nové nástroje, techniky a tvůrčí možnosti. Udržet krok s novinkami a přizpůsobit se těmto inovacím bude zásadní pro udržení konkurenceschopnosti v neustále se měnícím digitálním světě.

Budoucnost je zářivá a plná inovací, které pomohou uchvátit, zapojit a inspirovat vaše publikum. V poslední části si zrekapitulujeme naše poznatky v bodech, které vám pomohou vydat se na dobrodružství s video e-maily.

Shrnutí

Když docházíme na konec našeho průzkumu budoucnosti e-mailového marketingu, je zřejmé, že video e-maily jsou připraveny předefinovat způsob, jakým komunikujeme se svým publikem. Snoubení vizuálního obsahu, vyprávění a interaktivity nabízí bezprecedentní příležitost zanechat trvalý dojem.

Video e-maily mohou potenciálně angažovat, informovat a bavit způsoby, kterých klasické textové e-maily nemohou dosáhnout. Výhody jsou mnohé, od zvýšených míry prokliku a ukazatelů angažovanosti až po bezproblémovou integraci s rozvíjejícími technologiemi.

ak co nám zůstane v paměti? Přivítejte revoluci video e-mailů. Nevyhýbejte se tomuto dynamickému nástroji; naopak využijte jeho sílu k tomu, abyste zesílili svou značku a navázali spojení se svým publikem na hlubší úrovni. Můžete vytvořit poutavé kampaně video e-mailů, které rezonují a inspirují, a to s pečlivým plánováním, kreativitou a správnými nástroji.

Budoucnost je tady a čeká jen na vás, abyste prozkoumali neprozkoumaná území video e-mailů. Jak se vydáváte na tuto vzrušující cestu, nezapomeňte se informovat o nejnovějších trendech, experimentovat s novými technologiemi a vždy udržovat své publikum v srdci svých kampaní. Teď je čas vydat se na vlastní dobrodružství s video e-maily a sledovat, jak vaše marketingové úsilí stoupá k novým výšinám. Připravte se zaujmout, angažovat a vyniknout v zítřejší doručené poště.