Když se s námi rozloučilo léto a čas návratu do školy už také pominul, připomněli jsme si, že Vánoce jsou za dveřmi. Ať už patříte mezi ranní ptáčata, která mají vše připraveno dávno před začátkem prosince, nebo čekáte na posledních pár dní, abyste se na vše připravili, jsme tu pro vás. Vánoce jsou jedním z nejlepších období pro zasílání propagačních e-mailů, protože Vánoce jsou často taková měsíční nákupní horečka. Klienti se navíc nezaměřují pouze na věci, které už vědí, že chtějí, ale také na to, aby někomu dali dárek. To vytváří nové potřeby, které se vyskytují každoročně ve stejném období pro velkou část vašeho publika (na rozdíl od narozenin atd.). Ukážeme vám tedy několik nástrojů, které můžete využít pro tento obrovský prodejní potenciál a naladit se na dokonalou sváteční náladu.

1. Proč se zaměřit na vánoční e-maily?

Není žádnou novinkou, že lidé v období Vánoc/svátků nakupují více než kterýkoli jiný rok (viz údaje v bodě 2.). Je to tedy skvělá příležitost ke zvýšení prodeje. Navíc, 2/3 zákazníků věnuje více pozornost e-mailovému marketingu. Proto je účinná e-mailová kampaň pro vánoční sezónu opravdu důležitá! A třešničkou na dortu je, že lidé mnohem častěji nakupují. Jsou připraveni utratit a vy můžete být přesně tím, co potřebují. Takže když to vezmeme kolem a kolem, buďte u toho, vymelete své e-mailové šablony, buďte přímočaří a srozumitelní, přiveďte a získejte potenciální zákazníky, konvertujte je a získejte požadovaný výsledek v podobě prodeje/ROI.

2. Včasný e-mailing

Je skvělé začít s vánočními e-maily brzy. Nejen, že si vás s větší pravděpodobností lidé všimnou a zapamatují si vás, ale také můžete zákazníkům, kteří chtějí mít vše dříve hotovo, poskytnout zážitek z nakupování bez stresu. Čím více budete vyčnívat z davu, tím snáze můžete konvertovat! 

3. Nechte data, aby vám pomohla

 • LIDÉ NAKUPUJÍ VE VELKÉM: Američtí sváteční nakupující plánují o letošních svátcích utratit asi 1455 USD. (DELOITTE, 2022)
 • ZAČNĚTE VČAS: 60 % spotřebitelů v USA začíná s vánočními nákupy před začátkem prosince. (Statista, 2020)
 • OSLAVUJTE V KAŽDÉ SITUACI: Bez ohledu na pandemii dosáhly celkové maloobchodní tržby v USA za vánoční svátky v roce 2020 789,4 miliardy USD. (National Retail Federation, 2020)
 • RŮST VÝDAJŮ: V roce 2020 vzrostly maloobchodní tržby v USA o 8,3 % ve srovnání s rokem 2019. (CNBC, 2021)
 • ONLINE PORÁŽÍ OFFLINE: 60 % nakupujících v USA dává přednost nakupování online. (Deloitte, 2020)
 • PRIORITY VÝDAJŮ: Tři očekávané hlavní nákupní kategorie v roce 2022 jsou oblečení a doplňky, dárkové karty a hračky a koníčky. (CRAFTPROFESSIONAL, 2022)

Co může být nového pro nadcházející sezóny?

 • ZAČINÁ SE NAKUPOVAT DŘÍVE: 38 % plánuje začít nakupovat tento rok dříve. (DELOITTE, 2022)
 • VÍCE OSLAVUJTE, UTRÁCEJTE VĚDOMĚ: Inflace, období po pandemii a další faktory mohou ovlivnit chování klientů; lidé chtějí slavit, trávit čas společně a omezit zbytečné výdaje aby měli na nákup dárků a zážitků. (DELOITTE, 2022)
 • UDRŽITELNÉ PRODUKTY: Přibližně 40 % lidí plánuje v roce 2022 nakupovat udržitelné dárky. (DELOITTE, 2022)
 • PŘEPRODANÉ PRODUKTY: 32 % lidí plánuje na svátky 2022 koupit položky z přeprodeje. (DELOITTE, 2022)

Podívejte se na naše Vánoční e-mailové šablony!

Podívejte se nyní!
App screenshot

4. Návrhové tipy a triky pro nejlepší vánoční e-mailové šablony


a. Použijte hlavní prvky, které jsou specifické pro Vánoce, a aplikujte je ve svém designu:

 • Témata: vánoční stromeček/ozdoby, dárky, perník, krb, Santa Claus, sníh, hvězdy, vaječný koňak, borovice atd..
 • Barvy: zelená, červená, zlatá, stříbrná, hnědá, modrá a bílá
 • Fonty: Skvělá příležitost použít ručně psané, bublinkové, ale i elegantní patkové fonty.


b. Najděte zlatou střední cestu co se týče vánoční tématičnosti a vašeho brandingu.

Důležité je držet se brandingu. Nejen, že vytvoříte ještě nezapomenutelnější spojení se svým publikem. Branding lze považovat za „tvář“, na kterou je vaše publikum zvyklé, ale také vám pomůže vyčnívat nad konkurencí! Pokud se chcete o brandingu dozvědět více, můžete si přečíst další podrobnosti, tipy a triky ZDE. Branding je vším, čím jste, a čím více budete vědět a dávat najevo, kdo jste, tím osobnější a lákavější budete pro své publikum. Nejlepším tipem, který vám můžeme dát, je tedy udržovat své e-maily brandingové, ale okořenit je nádechem Vánoc. To lze podtrhnout použitím jednoho/nebo více motivů, fontů nebo barev, které doplňují vaši značku.


c.) Je v pořádku být trochu extravagantní 

Neváhejte být extra veselý a tematický, pokud vám to vyhovuje. Můžete být tak vánočně naladěni, že to může být téměř na hraně nevkusu. Během Vánoc je v pořádku experimentovat, být barevný a odvážný. Mnohým tak navodíte pocity nostalgie a jistě vám bude trochu přeplácanosti odpuštěno. Někdy více může být více. 


d. Zefektivněte 

Během vánočních svátků si se svými návrhy můžete užít veškerou zábavu, kterou chcete, ale pamatujte, že stále máte jasný cíl a potřebujete, aby se publikum ve vašich e-mailech orientovalo. Takže to vždy pomůže:

 • - použít šipky a další barevné značky k rychlému a jasnému vedení čtenáře
 • - použijte vysoce kontrastní barvy pro tlačítka výzvy-k-akci

Takže i když používáte přístup „více je více“, nikdy nezapomínejte na primární cíl vašeho e-mailu!

Vyzkoušejte šablonu Christmas zdarma : Template1 , Template2

Získejte PRO Christmas Newsletter šablonu Zde : Template3


5. Tipy na obsah pro nejlepší vánoční e-mailové šablony


1. Zaměřte se na předmět e-mailu

Pokud trochu čtete naše články, víte, že první dojem je zásadní. A pokud jde o lásku na první pohled, „dobrý první dojem“ má jasného vítěze, a tím je dokonale zpracovaný předmět e-mailu! Protože předmět e-mailu je často tím, co stojí mezi vaším publikem a vaším e-mailem, a rozhodnutí při váhání „mám, nemám“, když dojde na otevření vašeho e-mailu, je často pouze v tomto jediném řádku!

Můžete použít některé z našich chytlavých předmětů (s tematickými symboly a emotikony):

 • ✓ 🎄Nesem vám noviny, poslouchejte!🎄
 • ✓ 🎶🔔SLEVIČKY, SLEVIČKY, kdopak vám dal hlas!🔔🎶
 • ✓ Šťastné a Veselé - 20% SLEVA NA VŠE🎄
 • ✓ ❄️SLEVY padají jako první sníh! Chyťte je než se roztají!
 • ✓ POSLEDNÍ ŠANCE! Garance doručení do Vánoc! 
 • ✓ Dárek pouze pro vás! 🎁


2. Usnadněte si to – kategorizujte

Nakupující budou v tomto ročním období opravdu přehlceni. Potřebují hodně stihnout a utratit v relativně krátkém čase. Nejlepším nápadem je pomoci jim rychle a snadno získat to, co potřebují. Používejte rychlou, přímočarou zprávu a tlačítka výzvy-k-akci, která je nejrychleji dovedou tam, kam potřebují, a navíc vše můžete kategorizovat. Pokud pro své nakupující vytvoříte užitečné kategorie, usnadníte jim nakupování! Faktem je, že během Vánoc nakupující obvykle vědí, že potřebují koupit dárky, ale často si nemusí být jisti, co přesně koupit, takže pokud jim pomůžete zúžit hledání nebo jim dokonce pomůžete přijít s nápadem na dárek, budou potěšeni! Co tedy můžete dělat?

Vytvořte kategorie jako např.:

 • primární skupiny: dárky pro muže, ženy, otce, matku, kamaráda, partnera atd.
 • jedinečné koníčky: dárky pro milovníka fotbalu, pivaře, kulináře, fanouška TV seriálů, mlsouna
 • Pro speciální osobu: párové zážitky, intimní hračky atd.


3) Konvertujte a prodávejte

Jak již bylo zmíněno, Vánoce jsou jedním z nejlepších období pro zvýšení prodeje. Vytvářejte konvertující e-maily, veďte své publikum rychle k požadované výzvě k akci. Pošlete jim cílený obsah a ukažte jim, že jste součástí vánočního dění.

Chytlavé vánoční výzvy-k-akci:

 • 🎁 Kup hned🎁 
 • ✓ Vánoční Akce
 • ✓ $ANĚ $LEV
 • ✓ 🔔SLEVIČKY🔔
 • ✓ 😱Poslední šance😱
 • ✓ ‼️POSPĚŠTE SI‼️

6. Cílený vánoční e-mailing: správné publikum, správný obsah

Čím lépe budete vědět, na koho e-mailem cílíte, tím lépe. Nejlepší způsob je přistupovat ke své e-mailové kampani s co nejpodrobnější a vypilovanou segmentací. Čím přesněji přenesete informace, které potřebujete, ke svým cílovým segmentům publika, tím lepší bude výsledek pro vás a lepší zkušenost pro ně. Více o segmentaci v našem článku zpět do školy ZDE, ale jen pro shrnutí:

SEGMENTACE

Kdo je vaše publikum: věk, pohlaví, místo, kontext atd. 

Kdo je váš kupující: prohlížející vs. kupující vs. nakupující se slevou, minulé nákupy, frekvence nákupů


SHRNUTÍ

Tento článek se zaměřuje na nejlepší přístup k vánočnímu e-mailingu a proč se na něj zaměřit. Prodiskutovali jsme v něm statistiky, které nám ukazují, jak důležité je toto období roku pro naše podniky a jaké může být pravděpodobné chování a nakupování zákazníků. Specifikovali jsme témata, barvy a fonty, které budou s největší pravděpodobností použity, a jak k nim přistupovat očima vaší značky. Poskytli jsme hodnotný design, tipy, triky a užitečné stavební kameny pro váš vánoční e-mailing. Chcete-li získat ještě více nápadů, podívejte se na naše nové sezónní e-mailové šablony a otestujte je v E-mailovém editoru Dragit!